مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران

اخبار

اخبار

آرشیو خبر

 

 

 انتشارات مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران با هدف تدوین و انتشار کتاب در زمینه های علوم مدیریت، اقتصادی، کیفیت، فنی - تخصصی و علوم رایانه از سال 1377 با دریافت مجوز نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را آغاز نمود و تا کنون بیش از ٥٠٠ عنوان کتاب در زمینه های ذکر شده منتشر نموده است. ( جهت مشاهده کتب منتشره مرکز اینجا کلیک نمایید )
علاوه بر انتشار کتاب، به منظور اطلاع رسانی مناسب و تامین منابع علمی سازمان ها، واحدهای صنعتی و خدماتی، فروشگاه و نمایشگاه کتاب و نرم افزار مرکز از سال 1379 آغاز به فعالیت نموده است.
از این رو کتابهای مفید در زمینه های مورد نیاز منتشر شده از سوی ناشرین معتبر تهیه و به واحدهای متقاضی عرضه می گردد. انتشارات مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران با انعقاد تفاهم نامه هایی به شرکتها و موسسات مختلف خدمات نشر ارایه می کند.
این خدمات شامل چاپ کتاب، نشریه، بروشور، فولدر، سربرگ و . . . و خدمات چاپی همایش ها و سمینارها می باشد.خلاصه زمینه فعالیت های انتشارات این مرکز به شرح زیر می باشد:
  چاپ و انتشار کتابهای علمی و آموزشی
ارایه خدمات نشر به سازمان ها و مراکز علمی
مشارکت و سرمایه گذاری در چاپ و انتشار کتاب
اطلاع رسانی، تهیه و توزیع کتاب های ناشرین معتبر
تولید و عرضه فیلم ها و CD های آموزشیسياست اين انتشارات بر چاپ كتابهاي علمي وتخصصي در زمينه‌هاي: مديريت، كيفيت، اقتصاد، بازرگاني، مالي، فني و مهندسي استوار گرديده است.
در راستاي انتشار كتابها اقدامات ذيل بعمل مي‌آيد.
سرمايه گذاري مشترك در چاپ كتاب با اشخاص حقيقي و حقوقي
ارائه خدمات نشر به واحدهاي صنعتي و سازمانها

انتشارات اين مركز با پشتوانه تجارب چندين ساله در زمينه چاپ و نشر آماده ارائه خدمات ذير مي‌باشد:

اجراء كامل سمينارها و همايش‌ها شامل: طراحي، تهيه و چاپ مجموعه مقالات، پوستر، كاتالوگ، ويژه‌نامه و ... انجام مراحل اجرايي و مستندسازي
ارائه خدمات كامل چاپي (از طراحي تا چاپ) شامل: كارت ويزيت، سربرگ، بروشور، فولدر، چاپ CD، استند، بنر، فلكسي و ...انتشارات مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران آمادگي خود را جهت همكاري با كليه مؤلفين‌، ‌مترجمين و‌سازمانهای دارای آثار كتابي مطابق با موضوعات اشاره شده در بخش خدمات نشر اعلام مي‌نمايد.
پدیدآورندگان محترم می توانند در صورت تمایل آثار خود را به همراه فرم"بررسی متون جهت چاپ" و سایر مدارک قید شده در فرم از طریق آدرس ایمیل Nashr87@gmail.com و یا info@behbook.com ارسال و نتیجه را از طریق همین ایمیل و یا شماره تلفن های 88848957 , 88322090 پیگیری نمایند. ( دانلود فرم بررسی متون جهت چاپ )
1 - الگوی مشارکت (سرمایه گذاری مشترک) در چاپ کتاب:
پس از ارائه اثر از طرف پدیدآورنده و در صورت تکمیل بودن مدارک (متن اثر – متن کتاب اصلی در صورت ترجمه بودن اثر- رزومه پدیدآورنده و فرم بررسی متون جهت چاپ)، بررسی اولیه روی اثر از جهت دارا بودن برخی شرایط شامل: به روز بودن- میزان رسایی و شیوایی نگارش- مطابقت با موضوعات مورد نظر این انتشارات (قید شده در فوق) کاربردی بودن اثر و طیف مخاطبان و میزان بازارپسندی اثر انجام می گردد.
در صورت پذیرش اولیه، اثر در جلسه هیئت مدیره طرح و بررسی نهائی انجام و در صورت پذیرفته شدن، درصد مشارکت انتشارات و پدیدآور تعیین می گردد. نتیجه مصوبه به اطلاع پدیدآور رسیده و در صورت موافقت قرارداد مشارکت چاپ کتاب بین طرفین منعقد می گردد.
لازم به توضیح است که پس از پایان مراحل چاپ کتاب در الگوی همکاری مشارکتی، طرفین به نسبت درصد مشارکت خود در هزینه های تولید از تیراژ نهائی سهم خواهند برد.
2 -الگوی خدمات نشر:
در این روش همکاری پس از بررسی اثر جهت چاپ، برآورد هزینه چاپ براساس تیراژ و سایر مشخصات مورد نظر صاحب اثر محاسبه و به اطلاع خواهد رسید و در صورت موافقت، کتاب با سرمایه گذاری کامل صاحب اثر چاپ گردیده و در پایان کل تیراژ در اختیار صاحب اثر قرار خواهد گرفت.
لازم به توضیح است که مدارک مورد نظر جهت بررسی اثر همانند روش مشارکت می باشد.
خدمات سمعي و بصري:
واحد سمعي و بصري مركز آموزش و تحقيقات صنعتي ايران در زمينه مستندسازي برنامه‌ها، توليد فيلم‌هاي آموزشي و تهيه فيلم‌هاي مناسب و دوبله و تنظيم آنها فعاليت مي‌نمايد.
واحد سمعي و بصري در زمينه تهيه و مستندسازي تصويري فعاليت‌هاي صنعتي، برنامه‌هاي آموزشي، سمينارها و همايش‌ها
و مستندسازي نتايج پروژه‌هاي تحقيقاتي با سازمانها و واحدهاي توليدي و خدماتي آماده همكاري می باشد.